תפריט
גוייס בהצלחה

כיתת ניבחרת

בית ספר לנוער בסיכון. בביה"ס תלמידים רבים עם בעיות ביקור סדיר,מצב סוציואקונומי נמוך.כמחנכת,החלום שלי לייצר כיתת נבחרת בשיתוף עם גורמים מבחוץ
100%
 • 5,408 ₪ מתוך 5,408 ₪
 • גוייס בהצלחה
 • 0 תומכים
 • על היוזמה
 • תומכים (0)
 • עדכונים (1)
 • תגובות (8)

היוזמה של אורית יום טוב

הפרויקט כיתת נבחרת נועד לספק לתלמידים שלי אלטרנטיבה ללימוד בכיתה, בתחומים שמעניינים אותם ומאפשרים להם יכולת ביטוי, חווית מסוגלות והצלחה והגברת המוטיבציה ללימודים ולהגעה לבית הספר. מאחר וזכיתי בכיתה בה רוב התלמידים מוכשרים במוזיקה או אומנות אני מבקשת להקדיש זמן קבוע בשבוע (במסגרת שיעורי חינוך) בו תינתן להם האפשרות לפתח את מוקדי הכוח והעניין שלהם ובכך להקנות לתלמידים חוויית הצלחה, עניין ,מוטיבציה וחיבור נוסף לבית הספר. במסגרת הפרויקט התלמידים יתחלקו לקבוצות אומנות ונגינה ויועמדו לרשותם כלי נגינה וחומרי יצירה על בסיס שבועי. מעבר לכך, יצירת תשתית מוסיקה ואומנות בכיתה תאפשר בבקרים לתלמידים שמגיעים "הפוכים " וממש לא פנויים ללמידה לצייר או לנגן בשעה הראשונה, בכדי להיכנס בצורה טובה יותר ליום שבפתח. שיאה של הפעילות יהיה בשתי נקודות שיא לאורך התהליך. אני מבקשת לקיים מפגש עם מוזיקאי וסדנת יצירה בטבע עם יוצרים ואומנים, שמטרתם להחשף לאומנים ויוצרים מעוררי השראה, שילמדו על תהליכי יצירה וחלומות שניתנים להגשמה. ברצוני לשתף באחת מתוך הסדנאות עבודה משותפת של התלמידים וההורים. אני מעודדת קשר צמוד ורצוף עם ההורים על מנת להעמיק ולהעצים את הקשר בין התלמיד להורה ובכדי לחשוף את ההורים לכישרון של הילדים שפעמים רבות הם אינם מודעים אליו. הפרויקט ילווה במדידת ההישגים בצורה כיתתית משותפת, בכדי לחזק את תחושת הגיבוש והשייכות של תלמידי. אני רוצה שהתלמידים ילמדו להסתכל על עצמם כחלק מקבוצה שהיא נבחרת ,יפתחו תחושת ערך ומסוגלות וילמדו לפתח מידת אחריות והתחשבות כלפי הסביבה שלהם ומכאן שם הפרויקט "כיתת נבחרת". לפרויקט תהיה משמעות רבה לתלמידי בכך שהוא יפתח את היכולות האישיות שלהם ובמקביל ימריץ אותם להצלחה בבגרויות בואו להיות שותפים בהגשמה ומימוש חלומותיהם של נערים ונערות שיכולים להגיע רחוק ולהאמין בעצמם.

שם בית הספר

יישוב

ברנקו וייס מודיעין מודיעין-מכבים-רעות

התלמידים שלי (מספר תלמידים משתתפים 1-20)

תלמידים המוגדרים כנוער בסיכון המתקשים מאוד בלמידה במסגרת כיתתית פורמאלית. רובם מגיעים ממשפחות במצב סוציו אקונומי נמוך ועם מציאות מורכבת מבית. הם מתעניינים במוזיקה, אומנות וטיולים.

מי אני
הנני מחנכת כיתה י' בבית הספר ואת פרויקט כיתת נבחרת התחלתי בשנה שעברה. כיום אני לומדת במכללה במסלול חברה ואומנויות כולל שינוי חברתי וטרפיה באמצעות מוסיקה, דרמה ומחול, לתואר שני. האני מאמין שלי הוא שכל תלמיד שידע להביא לידי ביטוי את הכישרון שלו יקנה לו ביטחון ופניות גדולה יותר ללמידה. פניתי לתחום ההוראה מתוך אהבת המתבגרים ועניין להשפיע עליהם כבוגרים, לאחר שעסקתי במשך 14 שנה בחינוך הלא פורמלי. רק אסיים בכך שהנני אם לשישה ועדיין ליבי פתוח לכל תלמידי.

איך תראה הצלחה?

הצלחה מבחינתי תהיה כאשר התלמידים יתמידו וישתתפו בפרויקט תוך עניין ולא תוך אילוץ ויחוו חווית הצלחה מתקנות מול חוויות עבר. כמו כן ארגיש את שמחת החיים שלהם תוך כדי העשייה.

מה נדרש לשם כך?

בעיקר אמצעים פיננסים שנוכל להגשים את החלומות ולהגביר את המוטיבציה . נזדקק תקציב לרכישת כלי נגינה , ערכות אומנות ,טיולי טבע ,ותקציב לפעילות חיבור עם ההורים שתתקיים בסוף שנה .

ציוד / שירות נדרש כמות עלות יחידה (כולל מע"מ) עלות כוללת (כולל מע"מ)
ציוד ל3 תלמידים שמציירים -ערכת ציור 3 600.00₪ 1,800.00₪
גיטרה 1 400.00₪ 400.00₪
הסעה מיניבוס חדרה-ת"א+בת ים הלוך חזור 1 1,404.00₪ 1,404.00₪
הסעה מיניבוס מחדרה לכרמל הלוך חזור 1 1,404.00₪ 1,404.00₪
עלות סליקת אשראי 3% 1 150.00₪ 150.00₪
תקורה תפעולית 5% 1 250.00₪ 250.00₪
טבלת משאבים סך הכל: 5,408.00 ₪

אין תורמים לעת עתה, היה הראשון!

עדכונים קודמים
תאריך: 25/7/2017 17:28 / סטטוס: אושר
תודה
תומכים יקרים. תודה מקרב לב על תרומתכם החשובה. מאמינה כי מיזם זה יתן הזדמנות לתלמידים אלה להביע את כישוריהם ובכך לאפשר להם חווית הצלחה מתקנת. התרומה שלכם ההצלחה של כולנו. בהערכה רבה אורית יום טוב.

8 תגובות
 1. ישראלה מלך פברואר 26, 2016 - הגב

  אורית יקרה, אין ספק שמוסיקה מעניקה המון שלוה ואהבה לאדם עצמו ולסביבה. כל הכובד ובהצלחה.

 2. דני ונעמה צור מרץ 18, 2016 - הגב

  ילד נולד טוב ועלינו לעשות את כל מה שניתן, שיישאר כזה טוב

 3. יהודה מרקוביץ מרץ 29, 2016 - הגב

  פרויקט חשוב ביותר בהצלחה

 4. אליעזר פליישמן אפריל 5, 2016 - הגב

  חזקו ואמצו

 5. יום טוב דניאל אפריל 6, 2016 - הגב

  אשמח אם יצטרפו תורמים נוספים

 6. תקוה קרן אפריל 7, 2016 - הגב

  פרויקט משמעותי מאוד לתלמידים בכלל ולאה בפרט, יישר כוח לכל העוסקים במשימה.

 7. משה בחטן אפריל 7, 2016 - הגב

  בהצלחה!! גאים בך

 8. שרון שכנר אפריל 10, 2016 - הגב

  פרוייקט מבורך עלו והצליחו !! שיהיה חודש טוב 🙂

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.

נגישות
  למעלה