תפריט

'לכיתה' הינה פלטפורמת מימון המונים חדשנית, ללא מטרות רווח, לתמיכה ביוזמות חינוכיות של מורות ומורים בישראל. 'לכיתה' הוקמה במטרה לאפשר למורות ומורים להביא משאבים וחדשנות לכיתה ולממש בצורה מירבית ומעצימה את הפוטנציאל שלהם ושל תלמידיהם.
'לכיתה' היא פרויקט של קרן עשור, עמותה אשר נוסדה בשנת 2014 במטרה לעודד פילנתרופיה בקרב הציבור הרחב, בעולם היהודי בכלל ובישראל בפרט. קרן עשור מפעילה מספר מיזמים לעידוד הפילנתרופיה בישראל, אשר בכולם מושם דגש על בניית תשתיות טכנולוגיות חדשות שיחזקו ויגדילו את היקפי הנתינה. קרן עשור הינה עמותה רשומה בישראל (580586998), אשר מוכרת כמוסד ציבורי לעניין תרומות על פי סעיף 46 (א) לפקודת מס הכנסה.

צוות 'לכיתה'

ועד מייסד 'לכיתה'

ועד מייסד קרן עשור

יועצי 'לכיתה'

מתנדבים ב'לכיתה'

איך הכל התחיל?

'לכיתה' נוסדה על ידי יונתן בנדהיים, גלן שוואבר, ג'וזייה רוטנברג ומיכה יסלזון – קבוצת חברים שיסדו מספר פרויקטים ללא מטרות רווח בתחום החינוך והרווחה בישראל.

הכל החל באחד מביקוריהם של יונתן וגלן בבית ספר בשכונת עיר גנים בירושלים, בה הם פעלו במסגרת תוכנית חינוכית שיזמו לקידום תלמידים מרקע סוציו-אקונומי נמוך בתחומי האנגלית והמדעים. משוב שקיבלו מאחת המורות בבית הספר, הביא לשינוי התפישה שלהם בנוגע לעשייה חינוכית ולאופן שבו הם יכולים לתרום לה. אותה מורה אמרה להם שעל אף הערכתה לאנשים שתורמים מזמנם וממונם לקידום תוכניות חינוכיות בבית הספר, היא מאסה מתוכניות ש"מונחתות" מבחוץ, מאנשים שכלל לא מכירים את התלמידים שלה. כמורה שמבלה שעות רבות עם התלמידים מדי יום, היא אמרה, היא יודעת מה נכון ומתאים להם ומה נדרש בכדי לקדם אותם, והלוואי ומישהו היה שואל אותה מה נכון לעשות בכסף הזה.

האמירה הזאת גרמה להם להבין שמורות ומורים בישראל, שנמצאים בחזית מערכת החינוך מתוך תחושת שליחות ומכירים את הייחודיות והאתגרים הניצבים בפני כל תלמיד ותלמידה, יכולים באמצעות קצת מימון והרבה אמון מקהילת בית הספר ומחוצה לה, לחולל פלאים בכיתה שלהם.

התובנה הזאת הובילה אותם לחיפוש אחר פלטפורמה שתאפשר למורים לממש את הרעיונות והיצירתיות שלהם, במסגרתו הם נחשפו ל-DonorsChoose.org, פלטפורמת מימון המונים מצליחה למימון פרויקטים חינוכיים בבתי ספר ציבוריים בארה"ב. Donors Choose נוצרה על ידי מורה להיסטוריה בבית ספר ציבורי בניו יורק, שרצה להעניק לתלמידים שלו חינוך טוב יותר, ונתקל במגבלות תקציביות שחייבו אותו להוציא כסף מכיסו בכדי לעשות זאת. הוא יצר אתר באמצעותו ביקש לגייס מימון לפרויקטים בבית הספר בו עבד, אתר שהפך במהרה לתופעה רחבת היקף והשפעה על החינוך הציבורי בארה"ב, באמצעותו גויסו למעלה מ-400 מיליון דולר ליותר מ-65 אלף בתי ספר ציבוריים בארה"ב.

יונתן וגלן חברו למיכה וג'וזייה בכדי לבנות פלטפורמה שתאפשר למורים ישראלים להגשים רעיונות חינוכיים ולהביא את היכולות שלהם לכדי מימוש לטובת התלמידים שלהם. הם צירפו לצוות את נעמה אסרף שהובילה את בניית 'לכיתה' בתהליך שכלל שישה חודשים של עבודת שטח מקיפה ללמידה והתאמה של המודל האמריקאי למציאות של מערכת החינוך בישראל.  אנחנו ב'לכיתה' לא מבקשים להמציא את הגלגל. מהרגע הראשון יצרנו שיתופי פעולה עם גורמים מנוסים ומובילים בתחום הטכנולוגי, הלוגיסטי, האדמיניסטרטיבי וכמובן בתחום החינוך. יש לנו שותפים מדהימים לדרך, אתם מוזמנים להכיר אותם בעמוד השותפים שלנו.

החזון שלנו הוא ליצור חיבור ישיר בין יוזמות של מורים יצירתיים ומלאי מוטיבציה, לבין כל אדם שהחינוך בישראל יקר לליבו, חיבור שיקדם סביבה חינוכית בה האמונה והיצירתיות של מורים תעניק לתלמידיהם את החינוך הטוב ביותר שניתן.

  למעלה