תפריט

lakita.org.il הינה פלטפורמת מימון המונים חדשנית, ללא מטרות רווח, לתמיכה ביוזמות חינוכיות של מורות מורים וגננות בישראל.
הפלטפורמה הוקמה במטרה לאפשר לאנשי החינוך להביא משאבים וחדשנות לכיתה ולממש בצורה מירבית ומעצימה את הפוטנציאל שלהם ושל תלמידיהם.

'לכיתה' היא עמותה רשומה בישראל (580687838) שבין שאר מטרותיה פועלת לקידום חדשנות, יצירתיות ויזמות חינוכית בחינוך הציבורי בישראל.
עמותת 'לכיתה' הקימה ומנהלת את lakita.org.il ובעזרתה מבקשת לקדם 3 מטרות עיקריות:

  • עידוד חדשנות, יצירתיות ויזמות חינוכית בחינוך הציבורי בישראל
  • הגדלת ועידוד הנתינה והמעורבות האזרחית לטובת החינוך בישראל
  • מתן זרקור על הפעילות המקצועית והמחוייבות של המורים, המורות והגננות כלפי תלמידיהם.

'לכיתה' היא תוכנית מאושרת של משרד החינוך (מספר תוכנית 5326)

איך הכל התחיל?

'לכיתה' נוסדה על ידי יונתן בנדהיים, גלן שוואבר, ג'וזייה רוטנברג ומיכה יסלזון – קבוצת חברים שיסדו מספר פרויקטים ללא מטרות רווח בתחום החינוך והרווחה בישראל.

הכל החל באחד מביקוריהם של יונתן וגלן בבית ספר בשכונת עיר גנים בירושלים, בה הם פעלו במסגרת תוכנית חינוכית שיזמו לקידום תלמידים מרקע סוציו-אקונומי נמוך בתחומי האנגלית והמדעים. משוב שקיבלו מאחת המורות בבית הספר, הביא לשינוי התפישה שלהם בנוגע לעשייה חינוכית ולאופן שבו הם יכולים לתרום לה. אותה מורה אמרה להם שעל אף הערכתה לאנשים שתורמים מזמנם וממונם לקידום תוכניות חינוכיות בבית הספר, היא מאסה מתוכניות ש"מונחתות" מבחוץ, מאנשים שכלל לא מכירים את התלמידים שלה. כמורה שמבלה שעות רבות עם התלמידים מדי יום, היא אמרה, היא יודעת מה נכון ומתאים להם ומה נדרש בכדי לקדם אותם, והלוואי ומישהו היה שואל אותה מה נכון לעשות בכסף הזה.

האמירה הזאת גרמה להם להבין שמורות, מורים וגננות בישראל, שנמצאים בחזית מערכת החינוך מתוך תחושת שליחות ומכירים את הייחודיות והאתגרים הניצבים בפני כל תלמיד ותלמידה, יכולים באמצעות קצת מימון והרבה אמון מקהילת בית הספר ומחוצה לה, לחולל פלאים בכיתה שלהם.

התובנה הזאת הובילה אותם לחיפוש אחר פלטפורמה שתאפשר למורים ולגננות לממש את הרעיונות והיצירתיות שלהם, במסגרתו הם נחשפו ל-DonorsChoose.org, פלטפורמת מימון המונים מצליחה למימון פרויקטים חינוכיים בבתי ספר ציבוריים בארה"ב. Donors Choose נוצרה על ידי מורה להיסטוריה בבית ספר ציבורי בניו יורק, שרצה להעניק לתלמידים שלו חינוך טוב יותר, ונתקל במגבלות תקציביות שחייבו אותו להוציא כסף מכיסו בכדי לעשות זאת. הוא יצר אתר באמצעותו ביקש לגייס מימון לפרויקטים בבית הספר בו עבד, אתר שהפך במהרה לתופעה רחבת היקף והשפעה על החינוך הציבורי בארה"ב, באמצעותו גויסו למעלה מ-400 מיליון דולר ליותר מ-65 אלף בתי ספר ציבוריים בארה"ב.

יונתן וגלן חברו למיכה וג'וזייה בכדי לבנות פלטפורמה שתאפשר לאנשי החינוך הישראלים להגשים רעיונות חינוכיים ולהביא את היכולות שלהם לכדי מימוש לטובת התלמידים שלהם. הם צירפו לצוות את נעמה אסרף שהובילה את בניית 'לכיתה' בתהליך שכלל שישה חודשים של עבודת שטח מקיפה ללמידה והתאמה של המודל האמריקאי למציאות של מערכת החינוך בישראל.  אנחנו ב'לכיתה' לא מבקשים להמציא את הגלגל. מהרגע הראשון יצרנו שיתופי פעולה עם גורמים מנוסים ומובילים בתחום הטכנולוגי, הלוגיסטי, האדמיניסטרטיבי וכמובן בתחום החינוך. יש לנו שותפים מדהימים לדרך, אתם מוזמנים להכיר אותם בעמוד השותפים שלנו.

החזון שלנו הוא ליצור חיבור ישיר בין יוזמות של אנשי חינוך יצירתיים ומלאי מוטיבציה, לבין כל אדם שהחינוך בישראל יקר לליבו, חיבור שיקדם סביבה חינוכית בה האמונה והיצירתיות תעניק לתלמידיהם את החינוך הטוב ביותר שניתן.

נגישות
  למעלה