תפריט
גוייס בהצלחה מענק מנכל"ית ברנקו וייס ליזמות חינוכית

קבוצת שטח

יוצאים מאזור הנוחות: יצירת קבוצה בית ספרית שתעסוק במיומנויות שטח: בניית מחסות, בישולי שדה, זיהוי צמחים, הדלקת אש - כחלק מתהליך העצמה ולמידה להתמודדות עם אתגרים
100%
  • 4,820 ₪ מתוך 4,820 ₪
  • גוייס בהצלחה
  • 0 תומכים
  • על היוזמה
  • תומכים (0)
  • עדכונים (1)
  • תגובות (0)

היוזמה של תימור כהן יניב

'קבוצת השטח' זו קבוצה מובילה בביה"ס, המוציאה תלמידים מחוץ ל"אזור-הנוחות" שלהם ומפגישה אותם עם הטבע על כל המשתמע מכך. בדרך זו הנערים והנערות יכולים להביא לידי ביטוי את היכולות השונות שלהם וכך מעצימים זה את זה ומועצמים.
הקבוצה נפגשת אחת לשבוע ולומדת מיומנויות שטח שונות תוך דגש על המרכיב הקבוצתי. אחת לחודש הנערים יוצאים לטיול שם עליהם להתמודד עם האתגרים השונים באמצעות הכלים אותם רכשו בקבוצה.
אני מאמינה כי לבני הנוער נקודות חוזק ועניין שונות ומגוונות ושואפת להציע להם מגוון רב של תחומי למידה אליהם יוכלו להתחבר ולצמוח בהם.
השטח נתפס ככלי להתמודדות וכהזדמנות מיטבית לגילוי כוחות ומשאבים אישיים.
קבוצת שטח מזמנת חוויה חברתית ורגשית הנוגעת ברבדים טיפוליים וחינוכיים בצורה עוצמתית. הקבוצה עצמה מהווה את המפתח להשגת יעדים אישיים של התלמידים השונים והשטח מהווה כלי באמצעותו נוכל לעבד וללוות את התהליכים הרגשיים של הנערים והנערות.
זו היא השנה השלישית בה קבוצת השטח פועלת כחלק ממערכת השעות הבית ספרית, כתוכנית משלימה עבור נערים/ות אשר בחרו לקחת בה חלק. על מנת להמשיך את קיומה של הקבוצה אנו זקוקים למשאבים נוספים. המטרה שלנו בהמשך היא להפוך את ההשתתפות בקבוצה לתהליך ארבע שנתי.

שם בית הספר

יישוב

תיכון ז'קלין כהנוב בת ים

התלמידים שלי (מספר תלמידים משתתפים 1-20)

בית ספרנו הינו תיכון הזדמנות שנייה, אליו מגיעים תלמידים אשר נשרו ממסגרות חינוכיות קודמות ומקבלים אצלנו הזדמנות חדשה לסיים את מסלול הלימודים הנורמטיבי. הזדמנות זו מאפשרת להם לגלות מחדש את החוזקות שלהם.

מי אני
אני מורה האוהבת את הטבע ומאמינה בשטח ככלי חינוכי וביכולת של כל תלמיד לגלות על עצמו משהו חדש כשנמצא שם. אני מאמינה בחינוך דרך הרגליים ורוצה לתת לתלמידים הזדמנות אחרת ללמידה. זו זכות גדולה עבורי להוביל קבוצה זו בבית הספר ואני עסוקה בפיתוח הקבוצה והרחבתה

איך תראה הצלחה?

אני רואה הצלחה בכל הזדמנות לטיול או יציאה לשטח. כל אפשרות לחשוף ולתת לתלמידים להתנסות במגוון סדנאות כגון: הדלקת אש, בישולי שטח, ליקוט צמחים, בניית מחסות - זו זכות גדולה. במקביל הייתי רוצה לרכוש ציוד עבור הקבוצה שיאפשר לתלמידים לתרגל את המיומנויות שלמדו בשטח מבלי להיות תלויים בגורמים חיצוניים.
הצלחה של קבוצת השטח תאפשר לנו להגדיל אותה ותבסס בהמשך פתיחה של קבוצות נוספות והמשך תהליך ארבע-שנתי (ט'-י"ב).

מה נדרש לשם כך?

כדי לקיים מפגשים חווייתיים ומקצועיים בשטח אני זקוקה לסדנאות חיצוניות של מומחים בתחום השטח. במקביל אני זקוקה לכלי בישול המתאימים לתנאי שטח על מנת ליישם את המיומנויות השונות.

ציוד / שירות נדרש כמות עלות יחידה (כולל מע"מ) עלות כוללת (כולל מע"מ)
מדריך סדנת אש 1 1,900.00₪ 1,900.00₪
מדריך סדנת קשרים ובניית מחסות 1 1,900.00₪ 1,900.00₪
כירת גז 2 80.00₪ 160.00₪
פינג'אן 2 13.00₪ 26.00₪
סיר פוייקה 1 422.00₪ 422.50₪
ערכת קפה 2 137.00₪ 274.00₪
סליקת אשראי 2.925% 136.96₪
טבלת משאבים סך הכל: 4,819.46 ₪

אין תורמים לעת עתה, היה הראשון!

עדכונים קודמים
תאריך: 1/6/2018 19:56 / סטטוס: אושר
בזכותכם הגענו ליעד!
בזכות התרומה של כל אחד ואחת מכם הצלחנו להגיע ליעד!
מרגש אותי לדעת שיש כל הרבה אנשים טובים (את חלקכם אני מכירה וחלקכם לא) שהפרויקט הזה נגע ללבכם.
כעת נוכל להמשיך לקיים בבית ספרנו את קבוצת השטח ובכך נמשיך להעניק לתלמידנו הזדמנויות לחוות את בית הספר אחרת, לצאת מאזור הנוחות שלהם ולגלות על עצמם כמה כוחות יש להם. אני מאוד מאמינה בקבוצה הזו ומודה לכולכם על ההזדמנות להמשיך לחנך דרך השטח.
תודה!
תימור.

0 תגובות

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.

נגישות
  למעלה