תפריט
גוייס בהצלחה

גרפיטי - ונדליזם או אמנות

יציאה להרפתקה אמנותית שלא מוצאים במוזיאונים - סיור גרפיטי ברחובות תל אביב, וקינוח בסדנת גרפיטי. בהמשך, רכישת איירבראש לחדר אמנות.
100%
 • 5,335 ₪ מתוך 5,335 ₪
 • גוייס בהצלחה
 • 0 תומכים
 • על היוזמה
 • תומכים (0)
 • עדכונים (1)
 • תגובות (6)

היוזמה של יוטבת זלצמן

במשך עשרות שנים נחשב הגרפיטי לסוג של וונדליזם שבא לידי ביטוי בעיקר בכתובות מחאה חברתיות שרוססו על קירות ו''ליכלכו'' את הערים. בשנים האחרונות חל מהפך גדול ביחסם של אנשי אומנות והציבור הרחב לנושא הגרפיטי. הגרפיטי הוכר כסוג של אומנות רחוב המבטאת בדרך צבעונית את חופש היצירה ברוח האדם. במסגרת הפרוייקט התלמידים יצאו לסיור גרפיטי בתל אביב או בחיפה (מעוז הגרפיטי החדש), במהלכו הם יחשפו לתחום אמנות הרחוב . יגלו מי האנשים שמציירים על הקיר? מה הם רוצים לומר ומה הם מעדיפים להסתיר? יכירו אמנות עכשווית, עצמאית, חדשנית ולעתים גם כן, בועטת. לאחר הסיור, ישתתפו התלמידים בסדנא חוויתית שתועבר על ידי אמן גרפיטי במהלכה יציירו ציור קיר קבוצתי באזור מורשה, או יכינו לעצמם חולצה בסגנון גרפיטי. כפעילות ממשיכה, נרכוש עבור חדר האמנות קומפרסור+איירבראש מקצועי המאפשרים רמות דיוק גבוהות בריסוס ציור קיר. וכך תלמידים ש"נדלקו" על הענייין, יוכלו להמשיך ולהעמיק בחקירת התחום.

שם בית הספר

יישוב

ברנקו וייס קריית שמונה קרית שמונה

התלמידים שלי (מספר תלמידים משתתפים 1-20)

תלמידי מגמת אמנות שנפתחה השנה, לא לגמרי מאמינים ביכולותיהם וכישוריהם (למרות שיש להם!), מתקשים בלימודים התאורטיים של תולדות האמנות (וקשה להאשים אותם בזה...), אבל אוהבים מאוד את העבודה בחדר האמנות. בי"א הם מקבלים לימודי תשתית באמנות ובי"ב נבחנים בבחינה עיונית חיצונית וכן מגישים תיק עבודות ופרויקט גמר מעשי.

מי אני
"יצירתיות מדבקת. העבר אותה הלאה!" (אלברט איינשטיין). מורה לאמנות ולתקשורת שמנסה להעביר את המחלה גם לתלמידים. מאמינה ויודעת שכולנו נולדנו יצירתיים, אבל איפשהו בדרך, אנחנו קצת מאבדים את החשיבה היצירתית שלנו (אולי קצת באשמת מערכת החינוך?). אין לי ספק שעבודה על "שריר היצירתיות" תביא להתקדמות התלמידים בכל שאר תחומי החיים.

איך תראה הצלחה?

אני מאמינה שהחשיפה לאמנות רחוב כזו, המחוברת לעולמם של התלמידים תקרב אותם יותר לתחום הדעת. הצלחה תתבטא בהגברת המוטיביציה והעניין של התלמידים במגמה. ואולי גם נראה שילוב של מסרים חברתיים בעבודותיהם, או רצון לייצר תנועת גרפיטי בקריית שמונה. בנוסף, הפעילות הכיפית תיצור גיבוש קבוצתי, "גאוות יחידה" לתלמידי האמנות, חוויית הצלחה ולמידה משמעותית.

מה נדרש לשם כך?

סיור גרפיטי מודרך+סדנת התנסות מודרכת על ידי אמן גרפיטי, ולאחר מכן רכישת קומפרסור ואיירבראש לחדר אמנות.

ציוד / שירות נדרש כמות עלות יחידה (כולל מע"מ) עלות כוללת (כולל מע"מ)
סיור 1 1,450.00₪ 1,450.00₪
סדנה 1 1,500.00₪ 1,500.00₪
איירבראש+קומפרסור 1 1,690.00₪ 1,690.00₪
צבעי איירבראש וספריי צבע 1 300.00₪ 300.00₪
עלות סליקת אשראי 3% 1 148.00₪ 148.00₪
תקורה תפעולית 5% 1 247.00₪ 247.00₪
טבלת משאבים סך הכל: 5,335.00 ₪

אין תורמים לעת עתה, היה הראשון!

עדכונים קודמים
תאריך: 25/7/2017 15:00 / סטטוס: אושר
זמן תודה!
וואו! ממש בדקה ה-90 (ותשע!), הצלחנו לעמוד ביעד ולגייס את כל הסכום הדרוש לטובת הפרויקט "אמנות או ונדליזם" . מודה, שהיו רגעים שחשבתי שאולי לא נצליח, אבל הנה... מאה אחוז מימון, ואנחנו כבר יוצאים לדרך! זה כמובן לא היה מתאפשר בלעדיכם - כל אותם תורמים נדיבים, שאת חלקכם אני כלל לא מכירה, ומה שמחבר ביננו זו ככל הנראה האמונה בכוחם של בני הנוער הנפלאים שלנו להגיע להישגים, אם רק יהיה מי שיאמין בהם ויעמוד שם מאחוריהם ולצידם. אז כמובן תודה ע נ ק י ת לכם, בשמי ובשם תלמידי ברנקו וייס קריית שמונה, על התגייסותכם ותרומתכם לפרויקט, על האמונה שלכם ועל הלב הפתוח. זה כל כך לא מובן מאליו! בזכותכם התלמידים יזכו לקבל חווית למידה משמעותית ומעצימה, ש"תיפתח" אותם לתחום אמנות הגרפיטי העכשווית והחברתית, ותכניס קצת צבע לעולמם :) תודה ענקית גם לכל צוות "לכיתה" שדחפו כל הזמן מאחורי הקלעים במרץ רב, לכל החברות המכובדות שהכפילו את הסכומים והעיפו את הפרויקט קדימה, למשפחה שלי ששיווקה, תרמה ותמכה. אתם נהדרים!!! המשך העידכונים כבר יגיע מהשטח, חג אביב שמח לכולנו!
יוטבת

6 תגובות
 1. Inbar Zaltsman-Meller פברואר 24, 2016 - הגב

  רעיון מדהים יצירתי ומקורי! כל הכבוד על היוזמה!

 2. Jonathan Bendheim פברואר 26, 2016 - הגב

  רעיון מאוד יצירתי!

 3. מלר יהודית מרץ 15, 2016 - הגב

  אני נרגשת מעודדת וקוראת לכולם לתרום למטרה כל כך חשובה מבחינה חברתית ובין אישית ומודה לך יוטבת על היוזמה הברוכה הזו יישר כוח

 4. מלר יהודית מרץ 15, 2016 - הגב

  אני נרגשת מעודדת וקוראת לכולם לתרום אפילו פרוטה למטרה נעלה מבחינה חברתית ובין אישית . מודה לך יוטבת על היוזמה הברוכה הזו יישר כוח

 5. יעל אסרף אפריל 6, 2016 - הגב

  רעיון מקסים! בהצלחה!!

 6. רחל זלצמן אפריל 6, 2016 - הגב

  כל הכבוד על היוזמה!

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם.

נגישות
  למעלה